APLEONA MY.O Münih Ofis Binası İçin Entegre Tesis Yönetimini Devraldı

APLEONA MY.O Münih Ofis Binası İçin Entegre Tesis Yönetimini Devraldı

CA Immo, Apleona HSG Tesis Yönetimi ile Münih’teki MY.O ofis binası için teknik ve altyapısal tesis yönetimi ve güvenlik hizmetleri konularında anlaştı. Hizmet sözleşmesi üç yıllık olarak imzalandı+ ve tesislerde hizmet şu anda devam etmektedir. Standart tesis yönetimi hizmetlerine ek olarak anlaşılan hizmetlerin kapsamı şu şekildedir; tüketim verilerini toplamak, değerlendirmek ve Apleona Enerlutec uygulamasını kullanarak kesintisiz enerji iyileştirmelerini içerir.

Münih’in Laim bölgesindeki Hirschgarten parkının yanında yer alan tesis 25.000 metrekare kiralama alanına sahiptir. Sırası ile 5 ve 7 kattan oluşan tek blok binadır ve 200 araç kapasiteli iki bodrum katlı yer altı otoparkına sahiptir. Binanın yapımı 2019 yılı sonunda tamamlanmıştır. +
MY.O, Berlin’deki 16.500 metrekarelik MY.B ofis binasının ardından, Apleona’nın CA Immo gayrimenkul şirketi adına entegre tesis yönetim hizmeti verdiği ikinci son teknoloji ile donatılmış ofis binası olma özelliği taşıyor.

CA Immo, Orta Avrupa’nın önde gelen emlak şirketlerinden biridir ve Viyana Menkul Kıymetler Borsası’nın ATX karşılaştırma endeksinde listelenmiştir. Temel hizmet alanı, özellikle ofis bazında ticari mülklerin kiralanması ve geliştirilmesidir. Şirket 1987 yılında kurulmuştur ve Almanya, Avusturya ve Doğu Avrupa’da yaklaşık 4,7 milyar Euro gayrimenkul varlığına sahiptir. Alman portföyündeki yüksek profilli mülkler arasında Frankfurt’taki Skyline Plaza, Berlin’deki Tour Total, John F. Kennedy Haus, Münih’teki Skygarden ve Kontorhaus yer alıyor.