Apleona, Neylons Tesis Yönetimi firmasını bünyesine katarak İrlanda piyasasındaki konumunu güçlendirdi.

Apleona, Neylons Tesis Yönetimi firmasını bünyesine katarak İrlanda piyasasındaki konumunu güçlendirdi.

  • Böylelikle Apleona İrlanda’da tüm süreçlerini kendi bünyesinde yapabilen bir numaralı entegre tesis yöneticisi oldu.
  • Apleona İrlanda’nın müşteri tabanı, sayısız küresel firmayı ve Dublin’deki merkezlerini içine alan ilaç ve yaşam sektörü müşterilerini dahil ederek çeşitlenmiş oldu.

  Merkezi Frankfurt am Main yakınlarındaki Neu-Isenburg’da bulunan entegre tesis yönetiminde Avrupa pazar lideri olan Apleona, 16 Nisan 2024’de imzalanan anlaşmayla Neylons Tesis Yönetimi’ni bünyesine kattı.

  Loughrea, Co. Galway merkezli İrlanda’nın en büyük tesis yöneticilerinden biri olan Neylons Tesis Yönetimi, yaklaşık 900 tam zamanlı çalışanıyla çok sayıdaki ilaç ve yaşam sektöründeki müşterilerine tam kapsamlı tesis yönetimi vermektedir.

  Ayrıca Neylons bünyesinde su arıtma ve enerji hizmetleri alanında uzman şirketler de bulunmaktadır.

  Apleona İrlanda’nın yaklaşık 1.800 çalışanı bulunmaktadır ve ilaç, imalat ve ticaret gibi sektörlerde önemli sayıda endüstriyel müşteriye sahip köklü bir entegre tesis yönetimi hizmet sağlayıcısıdır. Neylons Tesis Yönetimi’nin satın alınması, Apleona’nın müşteri hizmetlerine odaklanan entegre bir tesis yönetimi sağlayıcısı olarak İrlanda’daki lider pazar konumunu önemli ölçüde genişletecek ve onu gelecekte bu pazar segmentinde lider hizmet sağlayıcılardan biri haline getirecektir. En önemli husus, tüm işleri kendi bünyesinde yapabilecek seviyede olmasıdır.

  Apleona Grup CEO’su Dr. Jochen Keysberg: ‘‘İki şirket birlikte, iş modelleri ve müşteri portföyleri mükemmel bir uyum sağladığından çok etkili bir platform oluşturuyor ve İrlanda ve Avrupa’daki yeni ve mevcut Apleona müşterileriyle gelecekte güçlü organik büyümenin sağlanmasına yardımcı oluyor.’’dedi.

  Apleona İrlanda yönetim direktörü Ray Casey şunları ekledi: ‘‘Bu birleşme hem Apleona hem de Neylons Tesis Yönetimi’nin bugün sunduğu hizmeti güçlendirecek. Bu fırsatı kullanarak Neylons Tesis Yönetimi ekibine Apleona ailesine hoş geldiniz demek istiyorum. Birlikte daha fazlasını başaracağız.’’

  Neylons Tesis Yönetimi CEO’su Maria Sava: “Neylons Tesis Yönetimi, Apleona ekibine katılmaktan mutluluk duyuyor. Her iki kuruluş da hizmetlerimizi müşterilerimizin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyarlayarak tercih edilen tedarikçi olma konusunda aynı vizyonu paylaşıyor. Apleona’nın bir parçası olarak sunduğumuz hizmetleri daha da geliştirme olanağına sahip olacağız ve bu da bize önümüzdeki yıllarda büyümemizi hızlandırma olanağı sağlayacak. Ray ve Apleona ekibinin geri kalanıyla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

  Taraflar satınalma sürecindeki finansal detayları açıklamama konusunda hemfikir. 2024’ün ortasında satınalmanın tamamlanmış olması öngörülüyor.