Apleona yangından korunma sistemleri uzmanlarına yatırım yapıyor

Apleona yangından korunma sistemleri uzmanlarına yatırım yapıyor

  • Apleona yangından korunma sistemleri kurulumu ve bakımını yapan Erge Deutsche Brandschutz’un büyük hissedarı
  • Almanya genelinde iş genişletme- Bina teknolojileri ve tesis yönetimi konusunda büyük sinerji

Frankfurt am Main yakınlarında Neu-Isenburg’ta kurulan, Avrupa’da lider entegre tesis yöneticisi olan Apleona, Erge Deutsche Brandschutz GmbH’ı  2 Şubat 2024’de satın aldı. Erge Deutsche Brandschutz, Apleona Wolfferts bina teknolojileri Grup’u güçlendirecek ve Apleona portföyünü yangından korunma konusunda destekleyecek.

Merkezi Berlin’de olan Erge Deutsche Brandschutz, yağmurlama ve sulu söndürme sistemleri gibi yangından korunma sistemlerinin kurulum ve bakımını yapan bir firma. Havacılık, otomotiv, lojistik, alışveriş merkezleri ve oteller olmak üzere çeşitli ticari ve endüstriyel müşteri portföyüne sahip. İşlerinin bölgesel odağı şimdiye kadar Berlin ve Doğu Almanya’da yer alıyor. Firmanın iş gücü çoğunluğu mühendis, saha yöneticisi ve teknik personel olan, binaların korunması konusunda uzmanlaşmış 40 çalışandan oluşuyor.

Apleona CEO’su Dr. Jochen Keysberg yatırımla ilgili şu yorumda bulundu, “Erge Deutsche Brandschutz stratejik yatırımıyla beraber, Apleona Wolfferts’in hizmet yelpazesi tamamlanmış oluyor. Böylelikle ülke çapında kademeli olarak genişleteceğimiz yangından korunma pazarına erişim sağlamış oluyoruz. Ayrıca FM işimizde sinerji elde etmek amacıyla Erge Deutsche Brandschutz’un operasyonel açıdan hassas yangın koruma sistemlerinin bakımı ve servisi konusundaki teknik uzmanlığından da yararlanacağız.”

Apleona Wolfferts CEO’su Horst Kever yatırımla ilgili şu yorumda bulundu, “Erge Deutsche Brandschutz, Apleona Wolfferts Grup tarafından sağlanan geniş çaplı hizmetlere harika bir iştirakçi olacak. Erge Deutsche Brandschutz çalışanları kendi alanlarında uzman ve son yıllarda şirketin etkileyici bir büyüme hikayesi var. Apleona Wolfferts Grubunun diğer bina teknolojisi alanlarındaki 125 yıllık deneyimi ve uzmanlığıyla birlikte müşterilerimize entegre çözümler sunabilir ve Erge Deutsche Brandschutz’un coğrafi olarak büyümeye devam etmesine olanak sağlayabiliriz.

Erge Deutsche Brandschutz kurucusu ve yönetim direktörü Murat Erge şu yorumda bulundu: “Apleona’nın bu yatırımı onun güçlü ve çok çeşitli teknik odağıyla Erge Deutsche Brandschutz’un büyümesi ve gelişimi için ideal. Apleona Wolfferts, gelişmiş bina teknolojisi sistemlerinin planlanması ve kurulumu konusunda müşteriler arasında mükemmel bir üne sahip ve daha fazla büyüme için bir platform olarak Erge Deutsche Brandschutz’a ideal bir çerçeve sunuyor.”