Siemens Tesisler Yönetimi (RE) ve Apleona, Siemens Tesisler Yönetimi Ve Apleona Yeni Siemens Kampüsü Erlangen İçin Anlaştı

  • 5 yıllık entegre tesis yönetimi sözleşmesi ve ofis uygulamalarının hayata geçirilmesi

Siemens Tesisler Yönetimi (RE) ve Apleona Erlangen’deki yeni kampüsün 1. Modülü için teknik ve altyapısal tesis yönetimi konusunda anlaştı. Modül 1 sekiz ofis binası, ve üç otoparktan oluşur ve yaklaşık 100,000 metrekarelik bir inşaat alanıdır. Aynı zamanda restoran alanı için 3,000 ve harici kafe alanları için de 3,000 metrekare toplamda alan bulunmaktadır. Modül 1 Erlangen’in güneyindeki Siemens tesisi içerisinde inşa ediliyor ve 2020 yılında hizmete alınması planlanıyor. Tesis için mayıs ayı başında 5 yıllık entegre tesis yönetimi sözleşmesi imzalandı. Tesiste hizmetlerin başlaması için 1 Ocak 2020 tarihi planlanıyor.

Siemens tarafından geliştirilen Comfy uygulamasının yanısıra Apleona Modül 1 tesisinde çalışacak olan 7000 kişi için mobil uygulama konusunda Siemens’e sözleşme kapsamında katkıda bulunacaktır. Bu uygulamalar geleneksel ofis konseptine kıyasla çalışanların günlük işlerinde daha rahat ve modern bir şekilde çalışmasını sağlayacak. Ek olarak, Siemens Kampüsü için alanların kullanım verimliliğini artırmak ve orta vadede bakım maliyetlerini azaltmak için daha fazla dijital çözüm ve uygulama geliştirilecektir; örnek vermek gerekirse ihtiyaca ve talebe dayalı temizlik hizmeti gibi. Tüm kampüsteki hizmetlerin yönetimi, bina ekipleri için teknik konulara oldukça kullanışlı olan BIM modeliyle de destek verilecektir.

Apleona CEO’su Dr. Jochen Keysberg: “Apleona entegre dijital çözümlerle birlikte entegre tesis yönetimi de sunuyor. Müşterilerimiz için geçmişte sunduğumuz gibi bir genel hizmet paketini, çeşitli dijital çözümlerin bulunduğu bir pakette birleştirmeyi planlıyoruz. Planladığımız dijital paketin merkezinde, kendi çözümlerimiz ve Siemens’ın yazılım ve donanım bileşenlerini içeren entegre, açık arayüzlü, bulut tabanlı Apleona Ekosistemi var.’ Açıklamalarında bulundu.

Siemens Tesisler Yönetimi Genel Müdürü Norman Michael ‘Apleona ile işbirliğinden yüksek beklentilerimiz var özellikle yeni Siemens ofis ortamının dijital Apleona çözümlerinin yardımıyla faydalı olacağını düşünüyorum. 5 yıllık tesis yönetimi sözleşmemizle elde edilecek olan başarılarla başka yerlerde uygulanacağını düşünüyorum’ açıklamalarında bulundu.

Siemens Kampüsü Erlangen hakkında

Siemens AG Erlangen kampüsü şehrin güneyine inşa ediliyor. 2030 yılına kadar tamamlanması planlanan tesis modern ve sürdürülebilir olacak şekilde tasarlandı. Önümüzdeki yıllarda, Erlangen’in güneyindeki Siemens tesisi, kademeli işletmeye alınacak ve dünyanın en modern Siemens lokasyonlarından biri olacak. Geleceğin ofisi konseptinde, araştırma ve laboratuvar çalışma alanları burada kurulacak. Son teknoloji ürünü bina ve enerji hizmetleriyle Siemens Kampüsü, dünyanın ilk karbon nötr Siemens lokasyonu olması planlanıyor. Ayrıca, alanda yeni bir kentsel yerleşim ve yaşam ortamı da bulunacak. Yeni Siemens daha önce olmadığı kadar şehrin bir parçası olacak. Frankfurt’ta yer alan KSP Jürgen Engel mimarlık firmasının açık konspetli Siemens Kampüs tasarımının kurum ve toplum arasındaki görünmez engelleri ortadan kaldırması hedefleniyor. İnşaat projesinin toplam hacmi yaklaşık 500 milyon Euro ve 54 hektarlık alanda kuruludur. Yeni kampüs hem çalışanlara hem de Erlanger bölgesine yenilikler katıyor. Projenin planlanması ve geliştirilmesi, Bavyera eyaleti ve Erlanger şehri sakinlerinin iş birliği ile gerçekleşiyor.